Tepelná čerpadla proč, jak a za kolik?

Tepelné čerpadlo je systém vytápění a ohřevu vody, ohřevu užitkové vody nebo k ohřívání vody ve Vašem bazénu na zahradě. Technologie tepelného čerpadla je dnes už mnohem levnější, jednoduchá a pro Vás jako majitele fakticky bezobslužná. Námi dodávaná tepelná čerpadla typu "vzduch - voda" a "voda - voda" vynikají zejména hodnotou nízkých provozních nákladů. Nabízíme tepelná čerpadla pro rodinné domy a komerční objekty.

ZDARMA Vám připravíme předběžnou KALKULACI, se kterou získáte představu o úsporách, které Vás čekají s používáním tepelného čerpadla.  Vyplněním POPTÁVKOVÉHO FORMULÁŘE získáte předběžný návrh tepelného systému a výši očekávaných pořizovacích nákladů. Obraťte se na nás.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Zjednodušeně jde o odběr existující energie z okolního prostředí čerpadla. Významnou technologickou částí tepelného čerpadla je tzv. výparník. Výparník čerpadel zpracovává teplo/energii okolí prostřednictvím chladiva. Následně dochází k odpařování páry, která je stlačena kompresorem čerpadla. Tímto jednoduchým principem dochází k žádanému ohřátí a zisku tepla. Zahřáté chladivo čerpadla skrze kondenzátor transformuje teplo do tzv. topné teplé vody. Následně zchladne, změní rychle své aktuální skupenství na kapalné. Tento technologický princip tepelného čerpadla se cyklicky stále opakuje a může tak docházet k efektivnímu a levnému vytápění rodinného domu.

 

Solar Solution s.r.o.

Prodáváme - Montujeme - Servisujeme tyto druhy tepelných čerpadel: 

Tepelná čerpadla voda voda

cerpadlo voda voda

Tepelné čerpadlo voda - voda má svou významnou výhodu ve výborném poměru u parametru topného faktoru. Teplo u čerpadla voda-voda je získáváno ze zemního vrtu na Vašem pozemku. Výhoda spočívá v tom, že teplota/energie z ložiska vrtu je stálá, což způsobuje, že tento typ čerpadla je nezávislý na venkovní teplotě.

Tepelná čerpadla vzduch voda

cerpadlo vzduch voda

Tepelné čerpadlo vzduch - voda jsou nejlepší ekonomickou variantou a proto si tyto tepelná čerpadla pořizuje nejvíce majitelů rodinných domů v ČR. Čerpadlo vzduch-voda získává teplo pro vytápění ze vzduchu nasáváním do výměníku.

  

Před pořízením tepelného čerpadla pro Váš RD nebo jiný objekt, se u nás poraďte jaký typ čerpadla bude nejvhodnější pro Váš dům, podlahovou plochu a počet osob.  

Následně můžeme společně naplánovat cenovou kalkulaci zdarma a požádat za vás o dotaci na čerpadlo z dotačního programu Nová zelená úsporám.  

Pro více informací nám zašlete POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ PRO TEPELNÁ ČERPADLA nebo požádejte o KALKULACI ZDARMA, prohlédněte si naší fotogalerii, případně si stáhněte katalog.